Державні посилання

ДЕРЖАВНИЙ ФОНД РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Підтримка політики регіонального розвитку в Україні.  EuropeAid/132810/C/SER/UA

Історія села

Кожен  з  нас  починається  з  отієї  батьківщини, до якої завжди лине серцем, де  б  не  був.

Наша  маленька  батьківщина – село  Глинськ.  Його  з  різних  боків  оточують  мальовничі  куточки  природи.

Чорноземні  поля,  ліси,  луки,  річка  Цибульник  та  ставки  радують  нас  своєю  красою.

Перші  згадки  про  село  відносяться  до  XVI  століття.  Заселене  воно  було  у  1725  році  козаками – виходцями  з  Полтавської  та  Київської  губерній.

Перші  поселення   розташовувалися  по  річці  Цибульник.

В  XIX  столітті  наше  село  було  волостю  і  налічувало  майже  10  тисяч  чоловік.

У  1925  році  був  утворений  Глинський  район,  до  якого  ввійшли  15  навколишніх  сіл  з  населенням  майже  43  тисячі  чоловік.  Районним  центром  село  було  до  1932  року.

На  сьогоднішній  день   населення  сільської  ради  складає  1340  чоловік,  до  складу  ради  входять  села – Арсенівка,  Ганнівка,  Семигір 'я .

На  території  села  знаходяться  структурні  підрозділи,  які  забезпечують  комфортне  життя  нашої  громади. ПП  «Олдер»,  яке  з  2007  року  обробляє  майже  всі  землі  сільськогосподарського  призначення  і  приймає  активну  участь  у  громадському  житті  села.

Ми  пишаємося  почесними  жителями  нашого  села:

• Головою  ради  ветеранів  Шейко  Надією  Леонтієвною;
  • Подружжям  Гретченків – Івана  Семеновича  та  Марії  Дмитрівни,  які  майже  40  років  пропрацювали  лікарями  Глинської  дільничної  лікарні.
  • Генерал – полковником  Радянської  армії  Кошманом  Миколою  Павловичем  та  льотчиком – космонавтом  Маленченком  Юрієм  Івановичем,  які  були  удостоєні  цього  почесного  звання  за  свою  благодійність  та  родинні  зв’язки  із  селом.

Село  живе,  коли  є  історія,  яку  можна  передати  з  покоління  в  покоління.  Перші  історичні  відомості  про  Глинськ  зібрав  учитель  історії  Євтушенко  Іван  Панасович,  саме  вони  лягли  в  основу  книги  Володимира  Баглюка  «Історія  рідного  краю.  Глинськ  та  інші  села  Світловодщини».  А  історію  Глинської  дільничної  лікарні  написав  і  видав  головний  лікар  Логошко  Володимир  Миколайович.

Глинська  земля  народила  людей,  які  прославили  наш  край.

Учасником  Параду  Перемоги  24  червня  1945  року  в  Москві  був  наш  земляк  ,  учасник  Сталінградської  битви  Немазаний  Василь  Семенович.

Колишній  житель  села  Семигір'я  Ковальов  Євген  Вікторович  нині  академік,  доктор  медичних  наук,  професор  Полтавської  стоматологічної  академії.

Уродженець  села  Глинськ  Гребенюк  Анатолій  Михайлович,  академік  Академії  енергоінформаційних  наук  Росії.

Молодше  покоління  глинщан  роблять  свій  внесок  у  розвиток  вітчизняної  науки.  Це – Островерхий  Олег  Григорович,  Кулик  Василь  Григорович,  Ковальов  Юрій  Григорович.

А  ще  село  славне  знаменними  датами:

Столітній  ювілей  відзначили  школа  та  дільнична  лікарня,  75  річницю  відзначив  Будинок  культури,   а  найстарша  жителька  нашого  села  Немазана  Христина  Григорівна  відсвяткувала  свій  105  - й  день  народження.

Ось  вже  12  років   в  першу  неділю  жовтня  Глинська   громада  відзначає  свій  день  народження, кожного разу свято розпочинається з

Гімн села:

Наш  Глинськ – частинка  України,

Одне  зернятко  з  колоска.

І  шлях,  і  думка  в  нас  єдині-

Щоб  краще  нація  жила.

Давайте разом в дружбі жити

в сім'ї великій і міцній.

Давайте ближнього любити.

Прославимо наш рід Глинський.

Тож посміхніться, любі діти,

Радійте дітям всі батьки,

Живіть,працюйте, молодійте

На всі часи, на всі віки!